Beyaz Şeftali (Tüysüz Şeftali) (Dondurulmuş) 150 gr / ÜRÜNLER / Beyaz Şeftali (Tüysüz Şeftali) (Dondurulmuş)

Beyaz Şeftali (Tüysüz Şeftali) (Dondurulmuş)

Beyaz Şeftali (Tüysüz Şeftali) (Dondurulmuş)

Miktar : 150 gr

Fiyatı : 60.00 TL

!!! Tükendi !!!

KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR.

Bu ürün dondurulmuş üründür

Nektarin Meyvesinin Faydaları

Anavatanı Doğu Asya ve Çin olan nektarin, dünya üzerinde çok geniş bir yetişme alanına sahiptir. Ülkemizde ise Akdeniz Bölgesinde ve Bursa’da yetişir.  Şeftalinin tüysüz halidir. Nektarinin içerisindeki bazı bitkisel kimyasallar sağlığımızı olumlu etkilemektedir.

Lifli olmasına karşın içerisinde yağ ve protein yok denecek kadar azdır. %86’sının su olması nedeniyle diyet dostudur.  Betakaroten bakımından oldukça zengindir.

A, B3, C, potasyum, fosfor, kalsiyum gibi vitaminleri içerir. Besin değeri oldukça yüksektir. Nektarin taze tüketildiği gibi; meyve suyu olarak, kurutularak, konserve,  reçel,  marmelat ve komposto yapılarak da kullanılmaktadır.

Kabızlığa faydalıdır,  idrar söktürür,  vücuttaki toksinleri temizler,  kramplara iyi gelir,  böbrek taşlarını düşürmede ve taş üremesini önlemede faydalıdır.  İçinde potasyum oranının yüksek olması nedeniyle kas gerginliklerine iyi gelir.  İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller sindirim sistemini düzenler,  vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir. Vücudu toksinlerden arındırarak kanı temizler,  böbrek ve safra kesesinin düzenli çalışmasını sağlar,  düzenli olarak tüketilirse uyku bozukluklarına iyi gelir,  cildi pürüzsüzleştirir yumuşak ve lekesiz bir görünüm sağlar,  gözleri korur,  kan şekerini düzenler,  sırt ve eklem ağrılarına doğal çözüm olup yorgunluğa karşı iyi gelir. Hazmı kolaylaştırır, ağız kokusunu alır, bağırsak kurtlarını düşürür.

Kemik ve kasları bir arada tutmaya yarayan ve yapıştırıcı görevi olan kolajen maddesinin gelişimine yardımcı olur.

Çekirdeği çok az miktarlarda tüketildiğinde içeriğinde bulunan sabit yağ ve amigdalin adlı glikozit sayesinde spazm giderir, pankreası çalıştırıp insülin salgılamasını sağlar.

Çekirdeğinin kabuğu yakıt olarak kullanılır, kükürt oranı düşük ve çevreyi kirletmeyen temiz bir enerji kaynağıdır.   İçindeki tanecik hayvan yemi olarak kullanılır. Ayrıca çekirdeğin içindeki tanecik kozmetik alanında, cilt kremleri,  şampuan, selüloit giderici, makyaj temizleyici, kaş ve kirpik bakım kremler, dudak balmı ve tırnak bakım yağları yapımında kullanılır. Taze yaprakları ve çiçekleri çay gibi demlenerek hafif bir sakinleştirici elde edilir.

 Hangi Hastalıklardan Korur:

Kanser, prostat, idrar yolu iltihabı, kanayan diş eti hastalığı,  tansiyon ve şekeri düzenlemede modern tıp tedavisine ek bitkisel takviye olarak kullanılır. Gut hastalığına ve basura iyi gelir.

Kaynak:Medikaltedavi.com